PostHeaderIcon Drodzy Rodzice, zapraszamy do konsultacji społecznych

Żłobek Publiczny w Bielawie

Konsultacje społeczne w sprawie projektu strategii oświaty

19‑09‑2022 18:15:55

„Strategia Oświaty w Gminie Bielawa do roku 2030”

Zapraszamy do konsultacji społecznych

 

Szanowni Państwo,

organizacja lokalnego sytemu oświaty to jedno z najważniejszych zadań samorządu, dlatego lokalna polityka oświatowa powinna być prowadzona w taki sposób, aby możliwie najlepiej spełniać potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Jednakże warto pamiętać, że współczesny system oświaty staje przez wieloma nowymi zadaniami i wyzwaniami, stąd konieczne są w tym zakresie działania przemyślane w perspektywie kilku lat. Dlatego też, zespół zrzeszający bielawskich dyrektorów placówek oświatowych i żłobków pod okiem Pana dr Jerzego Tutaja przedstawiciela Instytutu Maxa Webera we Wrocławiu przygotował projekt „Strategii Oświaty w Gminie Bielawa do roku 2030”, który przekazujemy Państwu do konsultacji.

Konsultacje społeczne to etap niezwykle ważny, gdyż wieńczy całość prac związanych z przygotowaniem drogowskazu, jakim jest niewątpliwie strategia oświaty dla lokalnej edukacji. Dlatego też, serdecznie Państwa zachęcam do zapoznania się z dokumentem i podzielenia się swoimi uwagami. Jestem pewna, że współudział w tworzeniu strategii da nam wszystkim poczucie sprawczości, a co najważniejsze - wpływ na planowanie funkcjonowania bielawskiego systemu opieki i edukacji dla naszych najmłodszych mieszkańców.

Uwagi i wnioski do projektu „Strategia Oświaty w Gminie Bielawa do roku 2030” można składać od 19 września 2022 r. do 19 października 2022 r. na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00 pod nr tel. 74 645 22 04.

Ewa Kowalik

Dyrektor MZPO w Bielawie

Liczba pobrań