PostHeaderIcon Projekt Miś - Zakończenie i Konkurs

Żłobek Publiczny w Bielawie

KOLEJNE PRZYGODY NASZYCH PLUSZOWYCH PRZYJACIÓŁ Z PROJEKTU "MAŁY MIS W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

Dnia 31.03.2017 do naszej grupy zawitał miś „Śnieżynka” ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego w Bielawie. Dzieci razem z misiem wzięły udział w zajęciach dotyczących zdrowego żywienia. Zapoznały się z różnymi owocami, ich kolorami, kształtem, a na koniec ze smakiem – zjadły swoje ulubione owoce. Następnego dnia „Śnieżynka” wraz z grupą wysłuchała bajki pt.” Pinokio” autorstwa Carla Collodiego. Później dzieci razem z misiem uczestniczyły
w zajęciach plastycznych. Zadaniem dzieci było wyklejenie owoców i warzyw kolorową wydzieranką. Wspólnie wykonane prace zostały zamieszczone na tablicy w przygotowanych wcześniej przez Panie Opiekunki papierowych koszach.

Dnia 07.04.2017 gościliśmy w naszym żłobku misia „Niuniusia” z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka”. Miś pomógł nam przygotować się do Świąt Wielkanocnych.
W nastroju świątecznym dzieci wraz z „Niuniusiem” wysłuchały bajki pt. „Pisanki” autorstwa Urszuli Kozłowskiej. Wspólnie z misiem grupa poznała tradycje wielkanocne, przygotowała koszyczek i ucztowała przy świątecznym śniadaniu. Pluszowy Przyjaciel pomógł dzieciom przygotować prace plastyczne - „Wesołe kurczaczki”. Następnie razem przywitały Zajączka Wielkanocnego, który zapoznał dzieci z tradycją Śmingusa- Dyngusa i rozdał im pyszne łakocie.

Dnia 12.04.2017 do naszego żłobka wrócił ze swojej długiej podróży Miś „Boguś”. Dzieci bardzo ucieszyły się z jego powrotu i radośnie przywitały go wspólną zabawą. Nasz Przyjaciel przyniósł ze sobą swój dzienniczek podróży. W nagrodę za udział dzieci w cyklu wędrówek
z misiem „Boguś” rozdał wszystkim medale.

Podsumowaniem projektu był konkurs recytatorski, który odbył się dnia 27.04.2017
w Przedszkolu Niepublicznym prowadzonym przez Siostry Augustianki w Bielawie. Nasz Żłobek reprezentowały trzy dziewczynki: Natalcia, Julcia i Zuzia z grupy „Tygrysków- Urwisków”, które pięknie wystąpiły na scenie i wyrecytowały wierszyk o misiu. Dziewczynki zostały nagrodzone brawami. Otrzymały także pamiątkowe dyplomy, książeczki i słodkie upominki.

Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Tygryski Urwiski