PostHeaderIcon Projekt Miś c.d

Żłobek Publiczny w Bielawie

CIĄG DALSZY PROJEKTU ”MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Nadszedł czas pożegnania i Miś Teddy wyruszył w dalszą podróż do kolejnych przedszkoli. Dnia 10.03.2017 r. do naszego żłobka przybył Miś Łatek z Publicznego Przedszkola nr 4 w Bielawie.

Dzieci wraz z misiem wysłuchały „Opowieść o zwierzętach”, bawiły się masą solną rozwijając jednocześnie swoje umiejętności manualne. Na koniec miś pomógł dzieciom wykonać pieczątki w kształcie zwierzątek w miękkiej masie solnej. Pieczątki na pamiątkę spotkania z misiem dzieci zabrały do domu.

Kolejnym gościem w naszym żłobku był Mis Boguś. Przybył on do nas 17.03.2017r.  z Publicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek w Bielawie. Miś wraz z dziećmi przywitał Panią Wiosnę i uczestniczył w zajęciach muzyczno – ruchowych. Pomagał także dzieciom rozwiązywać zagadki Pani Wiosny i Wesołej Żabki. Razem z grupą poznał pierwsze wiosenne kwiaty, takie jak: krokus, żonkil, tulipan, pierwiosnek i hiacynt. Obserwował jak dzieci pięknie kolorowały swoje prace.

Dnia 24.03.2017r. do grupy „Tygrysków Urwisków” zawitał Miś Czaruś z Przedszkola Niepublicznego „Miś” w Bielawie. Czaruś poznał ulubioną bajeczkę dzieci pt. „Piesek” autorstwa Urszuli Kozłowskiej. Kolejną przygodą Misia było wspólne z dziećmi pieczenie ciasteczek. Miś Czaruś razem z dziećmi także dekorował ciasteczka, a po ich upieczeniu wszyscy je schrupaliśmy. Uwierzcie nam, że były pyszne!

Z niecierpliwością czekamy na odwiedziny kolejnych naszych pluszowych przyjaciół i zachęcamy wszystkich do śledzenia ich przygód.