PostHeaderIcon Projekt Miś

Żłobek Publiczny w Bielawie

KILKA SŁÓW O WAŻNEJ SPRAWIE

"Tygryski Urwiski" z naszego żłobka biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie pt. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury-etap gminny". Projekt ten ma na celu rozwijanie czytelnictwa i współpracę między placówkami z terenu Gminy Bielawa.

Każda placówka przedszkolna w tym także nasz żłobek wybiera swojego misia, nadaje mu imię i przygotowuje dla niego dziennik. Następnie misie wyruszają w podróż odwiedzając kolejne placówki według wcześniej ustalonego harmonogramu. Każdy pluszak wraz z dziećmi, u których gości, będzie bawić się, zwiedzać przedszkole lub żłobek, ale przede wszystkim będzie słuchać bajek czytanych przez nauczycieli i opiekunki. Każdy miś ma w swoim dzienniczku tytuł bajki czytanej mu w danej placówce, dedykacje na pamiątkę jak również odbite przez dzieci paluszki umaczane w farbce.

Jak wspominaliśmy na początku w naszym żłobku w Projekcie bierze udział najstarsza grupa, której opiekunkami są: Pani Anna Maziarz, Marta Filozof, Żaneta Kamińska. Pierwszym krokiem w realizacji Projektu było wybranie wspólne z dziećmi misia i nadanie mu imienia.

Nasz miś to Boguś. Swoją podróż do przedszkoli rozpoczął 03.03.2017r. i powędrował
do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Chatka Puchatka" w Bielawie. Jego wędrówka będzie trwała 6 tygodni. W tym samym czasie do naszej grupy zawitał miś Teddy reprezentujący Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne "Parkowe Skrzaty" w Bielawie. Dzieci wraz z Opiekunkami przywitały misia i zaprosiły go do wspólnych zajęć rytmicznych oraz czytania bajek.

O dalszych przygodach z misiem będziemy informować na bieżąco.

Tygryski Urwiski wraz z Opiekunkami